fbpx

Pozycjonery

POZYCJONERY ZEWNĘTRZNE

  • Pozycjonery łańcuchowe na zakres od 5 do 60 cali
  • Pozycjonery łańcuchowe z zaciskiem hydraulicznym
  • Stosowane do połączeń rura-rura, rura-kolanko, rura-kołnierz
  • Ogromna łatwość obsługi nawet na dużych średnicach
  • Bardzo duża trwałość i niska masa

 

 

Pozycjonery MPC
Pozycjonery HP/HD
Pozycjonery typu ciężkiego

Pozycjonery MPC
(łańcuch jedno- lub dwurzędowy mocowany zaciskiem śrubowym

Jednorzędowe pozycjonery typu 2500S i dwurzędowe typu 2500D umożliwiają precyzyjne pozycjonowanie złączy rura-rura, rura-kolanko, rura-trójnik oraz rurakołnierz.
Niska masa umożliwia łatwą pracę zarówno w hali fabrycznej jak i w terenie. Pozycjonery te dysponują siłą mocującą na poziomie 2500 kg, co umożliwia ustalanie elementów o grubości ścinki do 12mm.

Pozycjoner łańcuchowy może być dostosowywany w łatwy sposób do różnych średnic pozycjonowanych elementów. Wystarczy tylko zdjąć lub założyć docisk śrubowy. Dociski we wszystkich typach 2500 są wykonane ze stali nierdzewnej, co umożliwia pracę na wszystkich rodzajach materiałów.
Wszystkie pozycjonery łańcuchowe mogą być używane do rur o średnicy od 5 cali. Istnieje możliwość dostarczenia pozycjonerów na specyficzne długości.

 

 

 

 

 

 

Pozycjonery HP / HD
(mocowanie siłownikiem hydraulicznym/zaciskiem śrubowym)

Pozycjonery hydrauliczne typu HP umożliwiają precyzyjne ustalanie elementów złączy rura-rura, rura-kolanko, ruratrójnik, oraz rura-kołnierz. Niska masa oraz wyjątkowo łatwa obsługa umożliwia przygotowanie złącza do spawania w czasie krótszym niż 10 minut. Pozycjonery typu HP jako jedyne na świecie umożliwiają ustalanie rur w zakresie średnic od 168 mm do 1524 mm z grubością
ścianki do 25mm. Mocowanie łańcucha na rurze realizowane jest za pomocą siłownika hydraulicznego z pompą ręczną. Wraz ze zmiana średnicy rury zmienia się jedynie długość łańcucha oraz ilość docisków śrubowych. Pozostałe elementy klient kupuje tylko raz!

Aby sprostać rosnącym wymaganiom producentów rur, budowniczych elektrowni jądrowych, platform wydobywczych, instalacji chemicznych i spożywczych, wszystkie elementy mające styczność z pozycjonowaną rurą wykonane są ze stali nierdzewnej co zabezpiecza przed wprowadzeniem zanieczyszczeń w materiał rodzimy rury. Dociski śrubowe są regulowane i mogą być w prosty sposób demontowane, co umożliwia wykorzystanie naszych pozycjonerów nawet na rurach o mniejszych średnicach. Wszystkie pozycjonery HP mogą być wyposażone w specjalny przedłużacz łańcucha tzw.”extra chain”.

 

 

 

 

 

 

 

Odmiana HD

Seria HD jest odmianą ręcznąpozycjonera HP. Jest wyposażona w zacisk śrubowy zamiast siłownika hydraulicznego. Klamra ta umożliwia pozycjonowanie rur o znacznych grubościach
ścianek, nawet do 20mm. Zakresy robocze identyczne jak dla modelu HP.

Pozycjonery typu ciężkiego
(Modele S i D w odmianach 200 i 300)

 

 

 

 

 

 

 

 

Łańcuchy ciężkie występują w dwóch typach. Typ S – jednorzędowy, oraz typ D – dwurzędowy. Oferowane są dwie odmiany w ramach obu typów. Odmiana 200 jest wyposażona w łańcuch typu ciężkiego, a odmiana 300 w łańcuch typu extra-ciężkiego. W modelach typu D występuje też różnica w dystansie między dwoma łańcuchami. Typ D200 ma rozstaw łańcuchów 110mm, a w D300 rozstaw wynosi 160mm. Pozycjonery te można kupować jako gotowe modele na każdy z wyspecyfikowanych w tabelach zakresów, oraz można też kupować je w elementach.

Często spotykaną formą zamówienia jest zakup jednego wybranego modelu wraz z elementami dodatkowymi umożliwiającymi rozszerzenie jego zakresu. Poniżej załączony jest opis jak kalkulować ilość elementów dodatkowych dla danej średnicy.