Pozycjonery do rur

POZYCJONERY DO RUR ZEWNĘTRZNE

 

  • Klamry trójpunktowe SC i PF do stali czarnej i nierdzewnej
  • Pozycjonery łańcuchowe na zakres od 5 do 60 cali
  • Pozycjonery łańcuchowe z zaciskiem hydraulicznym
  • Pozycjonery klatkowe i pierścieniowe typu extra ciężkiego
  • Stosowane do połączeń rura-rura, rura-kolanko, rura-kołnierz
  • Ogromna łatwość obsługi nawet na dużych średnicach
  • Bardzo duża trwałość i niska masa

 

 

Pozycjonery łańcuchowe do rur serii MPC
Pozycjonery łańcuchowe do rur z zaciskiem hydraulicznym HP
Pozycjonery łańcuchowe do rur typu ciężkiego
KLAMRY TRÓJPUNKTOWE do rur SC I PF

Pozycjonery łańcuchowe do rur serii MPC
(łańcuch jedno- lub dwurzędowy mocowany zaciskiem śrubowym

Jednorzędowe pozycjonery typu 2500S i dwurzędowe typu 2500D umożliwiają precyzyjne pozycjonowanie złączy rura-rura, rura-kolanko, rura-trójnik oraz rurakołnierz.
Niska masa umożliwia łatwą pracę zarówno w hali fabrycznej jak i w terenie. Pozycjonery te dysponują siłą mocującą na poziomie 2500 kg, co umożliwia ustalanie elementów o grubości ścinki do 12mm.

Pozycjoner łańcuchowy może być dostosowywany w łatwy sposób do różnych średnic pozycjonowanych elementów. Wystarczy tylko zdjąć lub założyć docisk śrubowy. Dociski we wszystkich typach 2500 są wykonane ze stali nierdzewnej, co umożliwia pracę na wszystkich rodzajach materiałów.
Wszystkie pozycjonery łańcuchowe mogą być używane do rur o średnicy od 5 cali. Istnieje możliwość dostarczenia pozycjonerów na specyficzne długości.

 

 

 

 

 

 

Pozycjonery łańcuchowe do rur serii HP 
(mocowanie siłownikiem hydraulicznym)

Pozycjonery łańcuchowe hydrauliczne typu HP umożliwiają precyzyjne ustalanie elementów złączy rura-rura, rura-kolanko, rura-trójnik, oraz rura-kołnierz. Niska masa oraz wyjątkowo łatwa obsługa umożliwia przygotowanie złącza do spawania w czasie krótszym niż 10 minut. Pozycjonery typu HP jako jedyne na świecie umożliwiają ustalanie rur w zakresie średnic od 168 mm do 1524 mm z grubością
ścianki do 25mm. Mocowanie łańcucha na rurze realizowane jest za pomocą siłownika hydraulicznego z pompą ręczną. Wraz ze zmiana średnicy rury zmienia się jedynie długość łańcucha oraz ilość docisków śrubowych. Pozostałe elementy klient kupuje tylko raz!

Aby sprostać rosnącym wymaganiom producentów rur, budowniczych elektrowni jądrowych, platform wydobywczych, instalacji chemicznych i spożywczych, wszystkie elementy mające styczność z pozycjonowaną rurą wykonane są ze stali nierdzewnej co zabezpiecza przed wprowadzeniem zanieczyszczeń w materiał rodzimy rury. Dociski śrubowe są regulowane i mogą być w prosty sposób demontowane, co umożliwia wykorzystanie naszych pozycjonerów nawet na rurach o mniejszych średnicach. Wszystkie pozycjonery HP mogą być wyposażone w specjalny przedłużacz łańcucha tzw.”extra chain”.

 

 

 

 

 

 

 

.

Pozycjonery łańcuchowe do rur typu ciężkiego
(Modele S i D w odmianach 200 i 300)

pozycjoner łańcuchowy

Łańcuchy ciężkie do rur występują w dwóch typach. Typ S – jednorzędowy, oraz typ D – dwurzędowy. Oferowane są dwie odmiany w ramach obu typów. Odmiana 200 jest wyposażona w łańcuch typu ciężkiego, a odmiana 300 w łańcuch typu extra-ciężkiego. W modelach typu D występuje też różnica w dystansie między dwoma łańcuchami. Typ D200 ma rozstaw łańcuchów 110mm, a w D300 rozstaw wynosi 160mm. Pozycjonery te można kupować jako gotowe modele na każdy z wyspecyfikowanych w tabelach zakresów, oraz można też kupować je w elementach.

Często spotykaną formą zamówienia jest zakup jednego wybranego modelu wraz z elementami dodatkowymi umożliwiającymi rozszerzenie jego zakresu. Poniżej załączony jest opis jak kalkulować ilość elementów dodatkowych dla danej średnicy.

Klamry trójpunktowe do pozycjonowania rur typu SC i PF

pozycjoner trójpunktowy do pozycjonowania rurDzięki specjalnej konstrukcji i precyzyjnemu wykonaniu, w klamrach  SC wzajemne odległości między punktami mocowania są zawsze identyczne. Zapewnia to równomierne rozłożenie siły mocującej na obwodzie pozycjonowanych rur i fittingów. Klamry SC wykonane są ze stali kadmowanej. Motylkowe śruby regulacyjne obu modeli posiadają, na swych końcach, wciśnięte nierdzewne kulki. Dzięki temu, klamry mogą być używane do rur z każdego materiału bez niebezpieczeństwa uszkodzeń powierzchni i wprowadzenia zanieczyszczeń mogących być ogniskami późniejszej korozji. Korpus klamry wykonany jest ze stali co gwarantuje niską masę i umożliwia uzyskanie sił mocowania wystarczających dla pozycjonowania i ustalania rur w zakresie 27 ÷ 355 mm z maksymalna grubością ścianki do 15mm. Klamry mogą być używane przy spawaniu rur ze wszystkich rodzajów materiałów jak stal węglowa, nierdzewna, duplex, superduplex, stopy wysokotemperaturowe typu inconel, tytan itd.

tabela klamer SC trójpunktowych do rur

W klamrach PF analogicznie jak w innych naszych modelach SC, wzajemne odległości między punktami mocowania są zawsze identyczne. Zapewnia to równomierne rozłożenie siły mocującej na obwodzie pozycjonowanych elementów – rur, kolan, trójników, zwężek, kołnierzy, itp.
Wszystkie elementy które maja styczność z rurami wykonane są ze stali nierdzewnej – nie tylko śruby, ale i łapy (zaznaczone czerwonym owalem).
Motylkowe śruby regulacyjne posiadają, na swych końcach, wciśnięte nierdzewne kulki.
Klamry PF mogą być używane przy spawaniu rur ze wszystkich rodzajów materiałów jak stal węglowa, nierdzewna, duplex, super-duplex, stopy wysokotemperaturowe typu inconel, tytan itd., bez niebezpieczeństwa uszkodzeń powierzchni i wprowadzenia zanieczyszczeń mogących być ogniskami późniejszej korozji lub wad spawalniczych.

centrownik do rur pf

Facebook
YouTube
Instagram