Kamery spawalnicze

Kamery spawalnicze wraz z osprzętem

MeltView to system kamer zaprojektowany do monitorowania i/lub rejestracji różnych procesów w których występuje silna emisja świetlna. Szczególnie predysponowane są do podglądu procesów spawania i cięcia w każdej stosowanej technologii.

Najnowocześniejsze rozwiązania technologii optycznych zapewniają wyraźny obraz kadrów spawania z przetopem (obejmujących elektrodę, łuk spawalniczy, jeziorko spawalnicze i miejsce spawu).
Kamery te oferują najlepszy obraz, spośród rozwiązań dostępnych na rynku, do oglądania procesów GTAW, GMAW, FCAW, LBW i PAW bez konieczności wykorzystania dodatkowego komputera i oświetlenia laserowego.

Oferowane przez nas kamery przekazują obraz w jakości Full HD.

Najnowsze modele serii DART 2 są dostępne w wersji chłodzonej gazem i wodą.

MeltView PIXI
DART 2

Model MeltView PIXI oferuje wysokiej jakości obraz procesów GTAW, SAW, LBW oraz PAW. Kamera automatyczne przełącza się między trybem zajarzenia i braku zajarzenia łuku. Niewielki rozmiar (Ø 30 mm) z kierunkowym obiektywem zapewnia łatwiejszą integrację z systemem.

kamera do oglądania spawania

Obraz z kamery PIXI wyświetlany jest bezpośrednio na monitorze. Jest to najprostszy system dostępny na rynku. Rozdzielczość obrazu to 1080p. Możemy wybrać obraz kolorowy lub monochromatyczny
Dostępne są obiektywy do różnych odległości roboczych i profili. Do kamery oferowana jest szeroka gama systemów transmisji (bezprzewodowy, światłowód, elastyczny, zwykły Ethernet)
Zintegrowana ochrona obejmująca chłodzenie wodne i neutralizację gazową chroni kamerę przed niekorzystnym wpływem wysokiej temperatury. Zastosowane zintegrowane oświetlenie zapewnia wyraźny obraz, gdy nie jest wykonywane spawanie. Sterowanie kamery z zaawansowanymi funkcjami.

 

 

Model DART 2  to wysokiej jakości obraz procesów GTAW, GMAW,FCAW oraz PAW. Kamera automatycznie przełącza się między trybem zajarzenia i braku zajarzenia łuku. Kamera przesyła obraz bezpośrednio na monitor jest to najprostszy system dostępny na rynku. kamera do obserwacji spawaniaOdstęp między obiektywem a jeziorkiem spawalniczym 4-20” (100 – 500 mm) z wymiennymi obiektywami. Odstęp między kamerą a monitorem do 200 m. Pole widzenia może być dostosowane do aplikacji od makro do szerokiego kąta. Zintegrowana ochrona obejmująca chłodzenie gazowe i tzw. nóż gazowy zapobiega uszkodzeniom kamery w skutek działania wysokich temperatur.
Kamera wyposażona jest w zintegrowane oświetlenie, które zapewnia wyraźny obraz, gdy nie jest wykonywane spawanie. Małe wymiary. Kamera DART 2 posiada wymienną osłonę przeciwrozpryskową.

 

Facebook
YouTube
Instagram