Ukosowarko-przecinarki prefabrykacyjne

Ukosowarko-przecinarki prefabrykacyjne

Maszyny do prefabrykacji rur mają stały niedzielony korpus pierścieniowy. Są one idealnym rozwiązaniem do prefabrykacji (cięcia, planowania i ukosowania) rur na hali fabrycznej lub na bazie sprzętowej przy pracach w terenie. Nie są to maszyny przenośne w klasycznym znaczeniu tego słowa, ale nie wymagają one kotwienia do podłoża i z racji niewielkiej wagi wiele z nich może być przenoszonych z miejsca na miejsce nawet przez jednego człowieka.  

Oferujemy dwie linie produktowe tego typu maszyn. Jedne z nich to urządzenia produkcji firmy francuskiej firmy AXXAIR . Maszyny te używają do cięcie i ukosowania wymiennych napędów. Cięcie (maszyny serii CC) odbywa się frezem tarczowym (piłką), a ukosowanie (maszyny serii GA) szybkoobrotową głowicą wielopłytkową. Z racji wymienności napędów maszyny mogą być łatwo stosowane do cięcia i ukosowania po szybkiej (ok. 2min) wymianie napędów. Te typ maszyn ma ograniczoną grubość obrabianych ścianek do 12-15mm przy cięciu i ok. 9 mm przy ukosowaniu. Są one typowym wyborem do obróbki rur pod spawanie orbitalne.

Drugą oferowaną przez nas linią produktową są maszyny serii EZ-FAB produkcji brytyjskiej firmy TAG PIPE. Zasada działania tych maszyn jest identyczna jak maszyn typu clamshell, ale nie mają one dzielonego pierścienia i są to maszyny stacjonarne ze zintegrowanym układem chłodzenia i dotykowym ekranem sterującym. Maszyny serii EZ-FAB mogą ciąć i jednocześnie ukosować znacznie grubsze ścianki od model CC/GA

Seria DC

  • Zakres bazowy: ∅ 3-220
ciecie-i-ukosowanie-rur

Seria CC

  • Zakres bazowy: ∅ 5-1016

Seria GA

  • Zakres bazowy: ∅ 15-330 (opcja ∅ 1016)

Seria EZ-FAB

  • Zakres bazowy: ∅ 30-620
Facebook
YouTube
Instagram