Głowica spawalnicza Rail Titan

Głowica spawalnicza Rail Titan. Prawdziwy Tytan Pracy w spawaniu.

Głowica spawalnicza Rail Titan to następca modelu Rail Bull 2.
Opisywany automat spawalniczy służy do spawania złączy doczołowych i pachwinowych z oscylacją lub bez oraz do cięcia gazowego/plazmowego. Wózek obsługuje palniki MIG/MAG, TIG, gazowe i plazmowe.
Opcjonalnie wózek można wyposażyć w zmotoryzowaną oś Z oraz czujnik śledzenia złącza spawalniczego.

Głowica spawalnicza Rail TITAN

Torowisko jest mocowane za pomocą zespołów podstawek magnetycznych do podłoży ferromagnetycznych płaskich lub wygiętych.
Akcesoria pozwalają na użycie palnika o większej średnicy i prowadzenie wózka po torowisku elastycznym, półelastycznym, sztywnym lub pierścieniowym. Użycie systemu mocowania podciśnieniowego pozwoli na mocowanie torowiska do podłoży, które nie są ferromagnetyczne.

torowisko pierścieniowe
Torowisko pierścieniowe do stosowania na rurach lub małych zbiornikach

Torowisko proste

Torowisko proste półelastyczne do stosowania na blachach oraz dużych zbiornikach o promieniu min 5m.

torowisko superelastyczne

Torowisko super elastyczne typu Hi Flex. Można stosować zarówno na płaskich i krzywoliniowych powierzchniach również na zbiornikach oraz rurach o promieniu powyżej 750mm.

 

Rail Titan zyskał nową, w całości odlewaną z aluminium obudowę. Dzięki pełnemu ekranowaniu nowa głowica może bezpiecznie współpracować ze źródłami prądu TIG. Głowica ma wbudowany zasilacz i nie wymaga stosowania zewnętrznego zasilacza.

Mnogość osprzętu sprawia, że głowica Rail Titan sprawdzi się w wielu aplikacjach spawalniczych. Urządzenie może być wykorzystywane zarówno do zabudowy stacjonarnej na stanowisku spawalniczym jak i do spawania mobilnego w terenie.

Facebook
YouTube
Instagram