About ZALCO

Wiertarka elektromagnetyczna MODEL PRO 76


Wiertarka elektromagnetyczna PRO 76 cechuje się zwartą, sztywną konstrukcją, unikalnym półautomatyczny systemem regulacji luzu suwaka oraz dużą mocą i momentem obrotowym. Półautomatyczne kasowanie luzów umożliwia łatwe, szybkie i prawidłowe wykonanie czynności bez specjalistycznej wiedzy lub doświadczenia.

Korpus napędu stanowi jedną całość z suwakiem. Pozwoliło to uzyskać niespotykaną dotąd sztywność, a co za tym idzie poprawiło to jakość wykonywanych otworów i wydłużyło żywotność narzędzi. Maszyna jest wyposażona w dwu biegowy silnik nowej generacji z płynną regulacją prędkości w tym zakresie. Wrzeciono Morsa nr 3 umożliwia łatwą i szybko wymianę narzędzi typu frez trepanacyjny, wiertło kręte walcowe, pogłębiacz stożkowy, rozwiertaki i wiele innych mocowanych na stożkach. Maszyna dodatkowo może być wyposażona w przesuwną podstawę elektromagnetyczną (wersja PRO 76+). Pozwala ona na precyzyjne pozycjonowanie osi narzędzia już po włączeniu elektromagnesu. Jest to szczególnie wygodne, gdy wiertarka ma pracować w pozycjach naściennych lub sufitowych. Operator nie musi wówczas trzymać maszyny i jednoczenie dokładnie ustawiać jej położenia.

PRO 76 jest wyposażona w układ przeciążenia, miękki start ze stabilizacją prędkości obrotowej pod obciążeniem, układ rozpoznający siłę przylegania elektromagnesu, układ zasilania połówkowego magnesu oszczędzający energie. Wszystko to wpływa na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa pracy operatora oraz znacząco podnosi niezawodność i żywotność samej maszyny.

Standardowe wyposażenie: Maszyna PRO 76, uchwyt freza AMT3-U19, rękojeść pokrętła, łańcuch (pas) bezpieczeństwa, klucz trzpieniowy sześciokątny s=4,0, klucz trzpieniowy sześciokątny s=6,0, zbiornik na chłodziwo, skrzynia metalowa
GwintowanieM30
Wiercenieø32
FrezowanieØ76
PogłębianieØ50
zoom
pro76

Dane techniczne:

Moc

1800 W

Napięcie zasilania

230 V / 50 Hz

Wrzeciono

stożek Morse'a nr3

Prawe / lewe obroty

TAK

Prędkości obrotowe

80 - 160 obr/min
160 - 250 obr/min

Średnica wiercenia frezem

max. 76 mm

Średnica gwintowania max.

M30 (oprawka opcja)

Głębokość wiercenia frezem

max. 76 mm

Średnica wiercenia wiertłem

max. 32 mm

Siła przylegania elektromagnesu

19500N
stat. rozrywanie

Wymiary podstawy

110 x 220 x 63 mm

System auto diagnostyki siły przylegania

TAK

Układ oszczędzania energii

TAK

Półautomatyczne kasowanie luzów

TAK

Układ z sygnalizacją przeciążenia

TAK

Skok roboczy

225 mm

Grubość blachy

min. 10 mm

Masa

27 kg

WYŚLIJ ZAPYTANIE